Takto sa vyrábajú domy


Domy, ktoré sú úplne presné... Zdá sa vám to nemožné? Tak sa presvedčte a pozrite sa, ako sa naše domy vyrábajú.

Naša spoločnosť, ako partner spoločnosti Grand Ács pre Slovensko, ponúka vo vysokej kvalite domy montované  panelovou technológiou s použitím kvalitných materiálov. Jedinečnú kvalitu umožňuje výroba konštrukcií  najmodernejším CNC obrábacím strojom a špeciálne vrstvy panelov.

              


Po zvládnutí technickej prípravy spoločnosť Grand Ács poverila vývojovými a výskumnými úlohami Drevársko - inžiniersku fakultu na Západomaďarskej univerzite v Šoprone. Výskum a vývojové práce na tejto univerzite sú garanciou, že steny montovaných domov GRAND majú vynikajúce tepelnoizolačné, akustické a protipožiarne parametre. Použitie prírodných materiálov pri výrobe komponentov montovaných domov zabezpečí, že pre našich zákazníkov dodávame  nízkoenergetické a navyše vysoko komfortné bývanie.

Toto všetko sa dá dosiahnuť presnými panelmi zhotovenými vo výrobe, a pomocou CNC riadiacej technológie pri výrobe všetkých drevených konštrukcií, či sa už jedná steny alebo o strešné konštrukcie. V roku 2009 vďaka ďalšej investícii, ktorou bola nová nemecká automatická linka na výrobu panelov pre montované domy, vzrastie schopnosť ročne na jednu zmenu vyrobiť stenové panely pre 120 rodinných domov (s priemernou  rozlohou 120-150m2 podlahovej plochy). Vo výrobe sme na požiadavku zákazníka, schopní namontovať aj okná alebo vonkajší zatepľovací systém.

   

Toto technologické zázemie a odborná skúsenosť zaručujú pre naše domy v celej strednej Európe tú najvyššiu kvalitu! Na požiadanie zorganizujeme aj návštevu výroby, kde je možnosť sledovať výrobu vlastného domu.

    

Široký výber stenových panelov sa riadi očakávaniami dnešnej doby,  panely sú z prírodných materiálov. Samozrejme vypracovali sme viac druhov stenových panelov, čo sa týka hrúbky a poradia vrstiev, ale vždy sme pri tom brali do úvahy vysoké kvalitatívne a technologické vlastnosti! Už pri štandardnom vyhotovení panelov GRAND-165 dosiahneme vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti (u=0,18W/m2K). S minimálnymi nákladmi navyše  ponúkame panely GRAND 225, kde u=0,14W/m2K. Zákazníci, ktorí sa už dívajú aj do vzdialenejšej budúcnosti, si môžu objednať svoje bývanie aj s panelmi vyvinutými pre pasívne domy (GRAND 300, hrúbka steny 420mm, u=0,105W/m2K). Pri stavbe ukážkového aktívneho domu GRAND 140 sme použili tieto stenové panely a vďaka rekuperačnej jednotke na výmnu vzduchu, slnečným kolektorom na ohrev vody a fotovoltaickému systému na výrobu elektriny už tento dom prekročil aj požiadavky na pasívny dom. Podľa predbežných výpočtov pri štvorčlennej rodine je spotreba energie pozitívna, čo v tomto prípade znamená, že dom  vyrobí  viac energie, než spotrebúva. Podľa našich informácií toto je prvý aktívny montovaný rodinný dom v blízkom okolí.


    
Na výstavbu montovaných domov neponúkame len panelovú technológiu.

Pri kamiónmi nedosiahnuteľných stavebných pozemkoch máme možnosť ponúknuť drevo narezané na mieru, z ktorého sa dá na mieste poskladať rodinný dom. Aj v tomto prípade je prvý krok, že sa podľa projektovej dokumentácie urobí výrobná dokumentácia. Po dojednaní detailov prebehne narezanie potrebných drevených materiálov CNC  riadenými pílami. Jednotlivé kusy sa podľa výrobnej dokumentácie dajú veľmi rýchlo zmontovať.